Aktualności: Kultura

Muzyczne święto Cameraty

6 lutego 2023

Już od 5 lat artyści z naszego miasta tworzą Orkiestrę Camerata Stargard. Z tej okazji zaproponowali słuchaczom koncert w wyjątkowym, karnawałowym klimacie. Na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury pojawił się również zespół LOS CAFE. Muzycy przygotowali m.in. klasyczne tango w nowych, ciekawych aranżacjach.

– Kilka lat temu pojawiła się śmiała idea utworzenia w Stargardzie orkiestry kameralnej. To było duże marzenie śp. Grzegorza Konopczyńskiego, śp. prezydenta Sławomira Pajora oraz śp. Ireneusza Ziembickiego. Wiedzieliśmy, jak ogromną wartość dla miasta ma własna orkiestra. Jednocześnie chcieliśmy, żeby młodzi ludzie kończący muzyczną edukację w Stargardzie mogli tutaj rozwijać swoje talenty. Orkiestra Camerata od 5 lat oferuje mieszkańcom kulturę na najwyższym poziomie. Dziękuję za dotychczasową pracę artystyczną, gratuluję jubileuszu i życzę wielu kolejnych sukcesów – mówi prezydent Rafał Zając.

W programie jubileuszowego koncertu Cameraty znalazły się utwory m.in. Astora Piazzoli, Antonio Carlosa Jobima i Richarda Galliano. Członkowie naszej orkiestry wszystkie swoje występy przygotowują w oparciu o repertuar orkiestr zawodowych z całego świata. Stargardzianie wielokrotnie udowodnili, że chcą słuchać muzyki klasycznej na wysokim poziomie, wypełniając widownię SCK co do ostatniego miejsca. Zawsze dużym zainteresowaniem cieszą się również bezpłatne koncerty Cameraty w klimatycznym wnętrzu kolegiaty. Warto też obserwować facebookowy profil orkiestry, żeby zawsze być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

Zdjęcia: Roman Budzowski