Aktualności: Kultura

Muzycznie w SOKu

7 października 2021

Wracamy do serii o utalentowanych ludziach z naszego miasta. W najnowszym odcinku Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej o swojej karierze i planach na przyszłość opowiedział Daniel Ziomko – pianista-kameralista, kompozytor i nauczyciel. Całą rozmowę z laureatem nagrody prezydenta Stargardu dla artystów i twórców kultury można znaleźć tutaj.

Daniel Ziomko ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jego talent jest doceniany zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stargardzianin ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego, gdzie kształcił się w klasie fortepianu. Edukację artystyczną kontynuował na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Właśnie tam aktualnie pisze pracę doktorską. Jak sam mówi, do tej uczelni przyciągnął go konkretny pedagog, prof. Waldemar Wojtal. O studiach, ale także o występach, planach i marzeniach opowiedział Agnieszce Kobylińskiej-Biały.

Wszystkie odcinki Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej można znaleźć tutaj. Wcześniej o swojej twórczości opowiedzieli: Tomasz Lewandowski, Michał Wiraszko, Maksymilian Ławrynowicz, Krzysztof Ilnicki, Krzysztof Kuśmierek, Mateusz Ławrynowicz, Arkadiusz Brykalski, Jakub Flas i Julita Kożuszek. Pomysłodawcami SOK są członkowie Stowarzyszenia Artystycznego B-moll.

Zdjęcia: FB/Stowarzyszenie Artystyczne B-moll/Roman Budzowski