Aktualności: Kultura

Muzyczny styczeń w Stargardzie

4 stycznia 2022

Nowy rok w naszym mieście zapowiada się bardzo ciekawie. W najbliższym czasie będzie można wziąć udział w aż trzech koncertach. Najpierw swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy warsztatów gospel. Później w kościele św. Jana zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Doznania muzyczne na najwyższym poziomie zapewni również Orkiestra Camerata, która tym razem sięgnie po utwory znane z filmów.

W najbliższą niedzielę (9.01.) o 17:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się finałowy koncert warsztatów gospel. Publiczność posłucha zarówno polskich piosenek świątecznych, jak i utworów wywodzących się z krajów anglosaskich. Koncert przygotowuje Serge Robinson Junior – wybitny brytyjski wokalista gospel, który już po raz kolejny pojawił się w Stargardzie, oraz Maria Pyra z Chóru Cantore Gospel. Bilet na wydarzenie kosztuje 20 zł – do kupienia tutaj przez internet albo w kasie kina SCK.

Kolejna niedziela (16.01.) to okazja do udziału w tradycyjnej już „Stargardzkiej Pastorałce u Chrystusowców”. W kościele św. Jana wystąpią zespoły muzyczne z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierownictwem Ewy i Aleksandry Krysian. Początek o 17:00. Wstęp wolny.

W następną niedzielę (23.01.) o 17:00 odbędzie się karnawałowy koncert Cameraty dedykowany pamięci prezydenta Sławomira Pajora. Tym razem na dużej scenie SCK uzdolnionym artystom ze Stargardu towarzyszyć będzie Szczecin Philharmonic Big Band pod batutą Jakuba Kraszewskiego. Muzycy wykonają utwory znane z filmów. Bilet normalny kosztuje 40 zł, a ulgowy – 25 zł. Wejściówki są do kupienia online – link tutaj albo w kasie kina SCK.