Aktualności: Sprawy urzędowe

Na cmentarz najlepiej autobusem

28 października 2022

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało specjalny rozkład jazdy na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych. Autobusy pojadą inaczej już od soboty (29.10.). Warto poznać wszystkie zmiany. Będzie też dodatkowa linia, która przewiezie pieszych pod zamkniętym dla nich wiaduktem na ul. Bogusława IV. Z kolei we wtorek (1.11.) tradycyjnie pojedziemy MPK na cmentarze za darmo.

Od soboty (29.10.) do wtorku (1.11.) niektóre linie będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. Pojawią się również dodatkowe przystanki na ul. Przedwiośnie przy wejściu na cmentarz od strony os. Letniego (dla linii nr 24). Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na www.mpkstargard.pl, w aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl albo dzwoniąc na całodobową infolinię – tel. 91 573 13 82.

Trzeba pamiętać, że piesi nie przejdą pod przebudowywanym wiaduktem na ul. Bogusława IV. W związku z tym MPK we wtorek i środę (1 i 2.11.) uruchomi specjalną linię P. Od 8:00 do 17:00 co około 8 minut będzie wozić pasażerów od przystanku „Staszica – LO” do ronda Żołnierzy Wyklętych.

We wtorek (1.11) na ulicach Stargardu pojawią się jeszcze 2 dodatkowe linie.

Linia A – dla mieszkańców os. Pyrzyckiego i os. Lotnisko. Trasa od ul. Spokojnej, ul. Bogusława IV, ul. S. Staszica, ul. Warszawska, ul. Niepodległości, ul. Twardowskiego, ul. Armii Krajowej, ul. W. Broniewskiego, ul. Lotników, ul. T. Tańskiego.

Linia B – dla mieszkańców os. Chopina, os. Zachód i os. Lotnisko. Trasa od os. Chopina, dalej ul. H. Wieniawskiego, ul. Szczecińska, ul. Słoneczna, ul. T. Kościuszki, ul. Spokojna, Golczewo, ul. Most Kamienny, ul. T. Tańskiego.

Również we wtorek (1.11.) o 11:00 z Koszewa wyruszy autobus, który przejedzie dalej przez Koszewko, Wierzchląd, Skalin, Kunowo i Lipnik, aż do cmentarza przy ul. T. Kościuszki i ul. Spokojnej/Giżynek. Powrót tą samą trasą o 16:00 z pętli na Giżynku.

Dla ułatwienia od soboty do wtorku (29.10. – 1.11.) pasażerowie na każdym z przystanków przy cmentarzu w rejonie Ronda Żołnierzy Wyklętych będą mogli sprawdzić rozkłady jazdy dla całej okolicy. Dzięki temu nie trzeba będzie się przemieszczać w poszukiwaniu najbliższych godzin kursowania autobusów.

Ci, którzy w tych dniach wybiorą się na cmentarze własnymi autami, powinni sprawdzić zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice w pobliżu nekropolii zostaną zamknięte dla samochodów osobowych. Będą też wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum