Aktualności: Sport

Na murawie praca wre

23 marca 2020

Suchy, słoneczny początek wiosny to doskonały czas nie tylko na prace w przydomowych ogródkach, ale także na pielęgnację nieco większych powierzchni. Trawiaste boiska przy ul. Ceglanej zostały odświeżone. Dosiano też 300 kg trawy, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej gęsta i zwarta.

Jednym z zabiegów jest skaryfikacja, czyli usuwanie zalegającego filcu. Gleba jest też nakłuwana, dzięki czemu do ziemi dostaje się więcej powietrza. Dodatkowo wykonano piaskowanie – piasek zwiększa przepuszczalność i porowatość podłoża, a tym samym korzenie traw są silniejsze. Na obu boiskach dosiano łącznie prawie 300 kg trawy. Po wykiełkowaniu nasion nawierzchnia będzie jeszcze gęstsza i bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Zadbana murawa to bardzo ważny element każdego boiska piłkarskiego. Ośrodek Sportu i Rekreacji regularnie przeprowadza specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne. Wykonywane są też nawożenia dostosowane do potrzeb gleby w tym miejscu. Boiska przy ul. Ceglanej są odświeżane po zimie oraz na jesień – po najintensywniejszym użytkowaniu w sezonie.

Zdjęcia: OSiR