Aktualności: Sprawy urzędowe

Na wybory z SISem

14 września 2023

15.10.2023 r. (niedziela) w całym kraju odbędą się wybory do sejmu i senatu oraz referendum ogólnokrajowe. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Ich kadencja potrwa 4 lata. Stargardzianie będą głosować w 34 komisjach wyborczych od 7:00 do 21:00. Wszystkie zasady, terminy i adresy lokali wyborczych można znaleźć w najnowszym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” – zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, do pobrania z załącznika poniżej.

Najważniejszym tematem wrześniowego Informatora są wybory, ale nie zabrakło też innych aktualnych informacji. Znamy już wyniki tegorocznego głosowania w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim. Niedługo w naszym mieście zrealizujemy kolejne inwestycje, które wybrali sami mieszkańcy. Boiska, place zabaw, OCR ninja park i ogród sensoryczny – to tylko niektóre spośród 12 zwycięskich projektów o łącznej wartości 2 100 000 zł. W sumie w tej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 9250 osób oddało prawidłowo ponad 22 600 głosów.

Dobra wiadomość dla rodziców, którzy chcieliby skorzystać z opieki dla swoich dzieci w miejskim przedszkolu. Prawie 70 małych stargardzian znajdzie miejsce w nowej placówce. W Szkole Podstawowej nr 2 powstaje filia PM nr 5. Już tej jesieni będą tam komfortowe sale dydaktyczne – w tym również sala dla oddziału integracyjnego oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia z kompleksowym wyposażeniem.

We wrześniu bardzo bogate jest także życie kulturalne miasta. 22.09. (piątek) po kompleksowym remoncie swoje drzwi otworzy Książnica Stargardzka. W zmodernizowanych budynkach przy ul. Mieszka I zapowiada się naprawdę ciekawy weekend. Tydzień później (sobota, 30.09.) Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zorganizuje piknik naukowy, na którym wreszcie poznamy tajemnicze Gryfiki, które od kilku tygodni wzbudzają duże zainteresowanie mieszkańców. W SCN jest ciekawie przez cały czas – nowy rok szkolny to nowa oferta popołudniowych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O tym wszystkim również można przeczytać w najnowszym wydaniu Informatora.

SIS 07 (153) – wrzesień 2023