Aktualności: Sport

Nagrody dla sportowców

26 listopada 2019

Do 15.12. (niedziela) przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do otrzymania stypendium i nagrody Prezydenta Miasta Stargard. Wyróżnienia są przyznawane za osiągnięcia sportowe w 2019 r. Stypendium mogą otrzymać zwodnicy poniżej 26 r.ż. Nagrody powędrują do utytułowanych sportowców niezależnie od wieku.

Stypendium mogą otrzymać zawodnicy-amatorzy, którzy reprezentują barwy stargardzkich klubów i stowarzyszeń, uprawiają dyscyplinę objętą programem Igrzysk Olimpijskich lub Igrzysk Europejskich, oraz posiadają aktualną kartę zgłoszenia, pozwalającą na udział w zawodach. Stypendyści to uczniowie i studenci poniżej 26 lat. Aby dołączyć do ich grona, trzeba osiągać dobre wyniki we współzawodnictwie na arenie krajowej lub międzynarodowej.

Nagrody dla najlepszych sportowców przyznawane są na podstawie podobnych kryteriów. Również liczą się występy w barwach lokalnych drużyn i klubów, a także wyniki. Zawodnicy muszą być amatorami, posiadającymi kartę zgłoszenia lub inny dokument uprawniający do startu w zawodach. W przypadku nagród nie ma ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji o przyznawaniu wyróżnień dla najlepszych sportowców znajduje się w uchwale w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania stypendiów sportowych oraz nagród Prezydenta Miasta Stargard przyznawanych za osiągnięte wyniki sportowe. Uchwałę i wszystkie wnioski można znaleźć tutaj.

Zgłoszenia można przesłać pocztą lub złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, tel. 91 578 12 61 lub mailowo: j.ruminska@um.stargard.pl.

Zdjęcia: Tadeusz Surma/laureaci z 2018 r.