Aktualności: Sport

Najbardziej sportowe szkoły

10 października 2022

Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis stołowy, unihokej, lekkoatletyka i pływanie – to tylko część dyscyplin, w których rywalizowali w roku szkolnym 2021/2022 uczniowie stargardzkich podstawówek. Wszystkie zmagania odbywały się w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumował miniony sezon i zaprezentował wyniki współzawodnictwa.

– Gratuluję sportowych sukcesów młodym zawodnikom i ich nauczycielom. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę rywalizację. Zmagania trwały wiele miesięcy. Tym bardziej należy docenić wytrwałość oraz ambicję dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców. Trzymam kciuki, żeby w tym roku szkolnym wyniki były jeszcze lepsze. Życzę następnych sukcesów – zarówno osiągnięć w rywalizacji sportowej, jak i rozwijania swoich pasji w szkołach i klubach – mówi prezydent Rafał Zając.

W Igrzyskach Dzieci zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6, na drugim miejscu była Piątka, a na trzeciej lokacie SP nr 4. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej prowadzili uczniowie SP nr 5, tuż za nimi znaleźli się młodzi ludzie z Czwórki, a podium zamknęła SP nr 3. W Licealiadzie pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół nr 1, drugie Zespół Szkół nr 2, a trzecie I Liceum Ogólnokształcące. Osiągnięcia pozostałych placówek ze szczegółową punktacją znajdują się w załącznikach tutaj.

Przez cały rok szkolny 2021/2022 uczniowie brali udział w kilkudziesięciu wydarzeniach sportowych. Walczyli o jak najwyższe noty dla swoich placówek. Po zakończeniu zmagań tradycyjnie przygotowano ranking współzawodnictwa i nagrodzono najlepszych. Poza pucharami wręczono też czeki o łącznej wartości 7500 zł. To pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup dodatkowego wyposażenia sportowego dla szkół. Dodatkowo podczas spotkania z laureatami nagród podziękowania za wieloletni rozwój i propagowanie sportu młodzieżowego odebrał Zbigniew Piecyk.

Zdjęcia: UM w Stargardzie