Aktualności: Kultura

Namalowali w plenerze

30 czerwca 2023

13 artystów ze Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „BRAMA” pokazało efekty malarskiego pleneru. Jego uczestnicy spędzili czas w malowniczej Pestkownicy, gdzie tworzyli obrazy, a także dzielili się wiedzą o Stargardzie. Ich dzieła do 24.07. (poniedziałek) można oglądać w Bramie Wałowej.

– Członkowie „BRAMY” są niezwykle aktywni i cały czas zaskakują nas nowymi pomysłami. Warsztaty dla najmłodszych, comiesięczne wernisaże, wystawy – swoją działalnością wzbogacają artystycznie Stargard. Cieszę się, że wychodzą także poza nasze miasto, bo to nie tylko integracja i doskonalenie warsztatu, ale również promocja. Efekty ostatniego pleneru są wspaniałe. Jestem pewien, że artyści „BRAMY” jeszcze nieraz nas zaskoczą – mówi prezydent Rafał Zając.

Malownicze krajobrazy Pestkownicy były inspiracją dla: Ludmiły Sabadini, Żanety Śniadek, Aleksandry Słoniewskiej, Anny Wilk, Agnieszki Gaweł, Anny Palusińskiej, Marty Kacpury, Marty Czyż, Małgorzaty Gontarz, Katarzyny Szczurkowskiej, Elżbiety Woźniak, Artura Gąsiora i Sebastiana Garyantesiewicza. Na ten cel „BRAMA” dostała od miasta 7000 zł. Podczas wernisażu o oprawę muzyczną zadbał Krzysztof Jerzy. Dodatkowo uczestnicy spotkania wzięli udział w losowaniu. Szczęśliwcy wrócili do domów z obrazami autorstwa Alicji Wolskiej.

Obrazy można oglądać w Bramie Wałowej w poniedziałki od 17:00 do 20:00, we wtorki od 14:30 do 20:00, w środy od 14:30 do 16:30, w piątki od 15:00 do 17:00 i w soboty od 10:00 do 14:15. Wstęp jest bezpłatny.

Zdjęcia: Jan Rybaczuk/FB