Aktualności: Turystyka

Napraw rower i ruszaj w drogę

5 listopada 2019

Nowość na ulicach Stargardu. Na parkingu przy Stargardzkim Centrum Kultury oraz przy fontannie na os. Zachód pojawiły się specjalne wielofunkcyjne ławki – powerbanki. Mieszkańcy mogą skorzystać na nich z narzędzi do drobnych napraw, napompować koła od roweru, a także podłączyć do ładowania np. telefon. Projekt został zrealizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Urządzenia są wielofunkcyjne, a do tego ekologiczne – zasilane panelami fotowoltaicznymi. Składają się z ławki, kompresora, zestawu narzędzi i ładowarki USB. Kompresor umożliwi napompowanie nie tylko koła rowerowego, ale także piłki. Z kolei powerbank posłuży do naładowania telefonu lub innego niewielkiego sprzętu z wejściem USB. Zestaw narzędzi przyda się cyklistom do drobnych napraw – mogą z nich skorzystać także posiadacze innych sprzętów sportowych. Każdy może też odpocząć na drewnianym siedzisku.

W Stargardzie pojawiły się dwie takie wielofunkcyjne ławki. Jedna została ustawiona na parkingu przy SCK, a druga przy fontannie na os. Zachód (przy SP nr 2). To wygoda i komfort podróżowania dla rowerzystów, którzy mogą naprawić rower nawet poza domem. Z kolei ładowarka przyda się zwłaszcza użytkownikom smartfonów. Dzięki panelom fotowoltaicznym nie trzeba obawiać się braku zasilania. Inwestycję zrealizowano w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt zakupu i montażu urządzeń to prawie 100 000 zł.

Zdjęcia: Usługi projektowe „Project”