Aktualności: Sprawy urzędowe

Naprawdę znają Stargard

5 czerwca 2023

13 zespołów, prawie 100 osób, 8 lokalizacji, kilkanaście zadań, pytania o nasze miasto i nie tylko – uczniowie ze stargardzkich szkół wzięli udział w grze miejskiej organizowanej przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta. W ramach projektu „ZNAM STARGARD” rywalizacja trwała kilka miesięcy. Na zakończenie wszystkie drużyny spotkały się w plenerze, żeby zdobyć ostatnie punkty.

Każda ekipa otrzymała mapę z trasą do pokonania, na której znalazły się m.in.: Naukowy Plac Zabaw, Brama Wałowa, Młodzieżowy Dom Kultury, kolegiata, Rynek Staromiejski i Urząd Miejski. Na każdym przystanku czekały zadania do wykonania. Młodzi ludzie musieli się wykazać wiedzą o naszym mieście i jego historii, ale także spostrzegawczością i szybkością w działaniu – na rozwiązanie niektórych zagadek było tylko 30 sekund. Dodatkowo każda drużyna na starcie miała przyporządkowany konkretny kolor. Ci, którzy założyli na siebie ubrania w odpowiednich barwach, otrzymali dodatkowe punkty.

Wyniki tegorocznej edycji projektu „ZNAM STARGARD” poznamy 13.06. (wtorek). Na zwycięzców czekają nagrody. Organizatorami konkursu są członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego. MZD działa w naszym mieście od 2013 r. To uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zdjęcia: UM w Stargardzie