Aktualności: Biznes

Następny zakład powstanie w Stargardzie

12 marca 2019

100 kolejnych miejsc pracy będzie oferować nowa fabryka w naszym mieście. Hydroline wybuduje swój drugi zakład w Parku Przemysłowym Nowych Technologii – tuż obok już działającego. Uruchomienie produkcji planowane jest pod koniec lata.

Decyzja o ulokowaniu Hydroline w Stargardzie okazał się bardzo trafna. – Zainteresowanie naszymi wyrobami nie słabnie, portfel zamówień systematycznie powiększa się, co przybliża nas do głównego celu – pozycji czołowego producenta w dziedzinie hydrauliki siłowej na rynku europejskim. Wierzymy, że fabryka w Stargardzie będzie miała kluczowy wpływ na osiągnięcie tego celu – mówi Miikka Ylikangas, prezes Hydroline Polska Sp. z o. o.
Pierwsza fabryka powstała w Stargardzie w 2013 r. Firma specjalizuje się w produkcji wyposażenia napędów hydraulicznych. Sprzęt ma zastosowanie m.in. w górnictwie. Nowa inwestycja będzie trzykrotnie większa od dotychczasowej. Pracownicy zyskają dużą, komfortową część socjalno-biurową. Fińscy inwestorzy podkreślają, że warunki pracy i bezpieczeństwo produkcji są dla nich bardzo ważne. Podobne rozwiązania projektowe stosuje Toyota. W przyszłości możliwa jest dalsza rozbudowa nowoczesnego obiektu – czego koncern nie wyklucza.

W Stargardzie w obu parkach przemysłowych pracuje już ok. 6000 osób.

Zdjęcia/wizualizacje: Biuro Prasowe SO FINE