Aktualności: Edukacja

Nauczyciele spojrzą inaczej

5 października 2023

Pedagodzy z miejskich szkół podstawowych stale podnoszą swoje kwalifikacje. Przed wychowawcami klas I-VIII kolejne warsztaty, dzięki którym lepiej zrozumieją i wesprą uczniów zmagających się z różnymi problemami. Jeszcze w październiku czeka ich 120 godzin zajęć z profesjonalną trenerką.

Nauczyciele wezmą udział w autorskich warsztatach wychowawczo-profilaktycznych „Spójrz inaczej” oraz „Spójrz inaczej na agresję”. Poprowadzi je Teresa Zabrocka – doświadczona nauczycielka, trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz inaczej”, posiadaczka certyfikatu Treningu Zastępowania Agresji według Goldsteina. Od 2014 r. z powodzeniem prowadzi u nas zajęcia dla pedagogów z miejskich placówek.

W warsztatach wezmą udział wychowawcy klas I-VIII szkół podstawowych. Ich tematyka jak zawsze będzie dostosowana do aktualnych potrzeb uczniów i trudności, z jakimi mierzą się młodzi ludzie w dzisiejszych czasach. Nauczyciele dowiedzą się, jak skutecznie pomóc swoim podopiecznym i w jaki sposób reagować na konkretne sytuacje. Wartość całego projektu to 24 000 zł.

Zdjęcie: pexels.com