Aktualności: Kultura

Niebiesko-żółta Scena Młodych

2 lutego 2023

Prawie rok temu rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Aby upamiętnić wydarzenia z 24.02.2022 r., najbliższa odsłona Stargardzkiej Sceny Młodych skupi się na tym temacie. W niedzielę (5.02.) o 17:00 na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury (wejście od ul. Wojska Polskiego) Nikola Szkodlarska zaprezentuje utwory ukraińskiego zespołu Ocean Elzy. Młodej wokalistce będzie akompaniował Radosław Dziakowicz.

Występom muzycznym towarzyszyć będzie wystawa fotografii uczestników pracowni SCK. Młodzi ludzie pokażą portrety Ukraińców, którzy mieszkają w Stargardzie i aktywnie działają w naszej lokalnej społeczności. Niedzielne spotkanie będzie okazją do wyrażenia symbolicznego wsparcia dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Stargardzka Scena Młodych coraz bardziej się rozkręca. Wszyscy artyści, którzy chcą zaprezentować się przed publicznością i spróbować swoich sił na prawdziwej scenie, mogą zgłaszać się do SCK. Najprościej napisać wiadomość na facebookowym profilu placówki albo wysłać e-mail na adres: imprezy@sck.stargard.pl. Warto się odważyć i spróbować czegoś nowego. To również dobra okazja na zdobywanie scenicznego doświadczenia.