Aktualności: Sprawy urzędowe

Niech nam rośnie Wolność

6 grudnia 2023

W pobliżu pomnika „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości” można znaleźć drzewa o wyjątkowych imionach. Akcję zapoczątkowała w 2021 roku radna Rady Miejskiej Alicja Koźlik. Od tego czasu w parku systematycznie przybywa roślin, które mają nam przypominać o ważnych sprawach.

Do „Mądrości”, „Empatii”, „Pokoju i Pojednania” dołączyła „Wolność”. Młodą brzozę ufundowała grupa kobiet pod nazwą Kobiety Stargardu. Drzewko ma przypominać, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o tę wartość, którą należy pielęgnować każdego dnia. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Zrealizowaliśmy go i kontynuujemy dzięki dobrej współpracy wielu ludzi. Cieszę się, że stargardzianie tak chętnie przyjęli zaproszenie do udziału w akcji. Każda z tych wartości jest uniwersalna. Trzeba o nich pamiętać i kierować się nimi w codziennym życiu – mówi Alicja Koźlik.

Oprócz „Wolności” w parku przybyło jeszcze kilka drzewek. Ich transportem zajęła się Ewa Zarzycka. W projekcie wzięli również udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, radni Rady Miejskiej, Stargardzka Liga Bowlingowa Seniorów oraz stargardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W sadzenie roślin zaangażowali się także: Józef Soszyński, Czesław Jaskólski, Zbigniew Trypuć, Jan Szuszkiewicz, Jan Michalski, Tadeusz Złotek, Rajmund Keszka i Jan Stach.

Zdjęcia: Alicja Koźlik