Aktualności: Sport

Nikola i Paulina powalczą w Turcji

2 sierpnia 2023

Zapowiadają się emocjonujące dni dla zawodniczek, ale i kibiców zapasów z naszego miasta. Nikola Piechocka i Paulina Kucharczyk wystartują w Mistrzostwach Świata U-17 w Stambule. Zmagania zapaśniczek z klubu Feniks PESTA Stargard można oglądać w internecie – wystarczy kliknąć tutaj.

Jako pierwsza na matę wyjdzie Nikola Piechocka (kategoria 57 kg). Będziemy ją dopingować w środę (2.08.) od 10:00. Stargardzianka w przyszłym tygodniu skończy 16 lat. Trenuje od 7 roku życia. Ma na swoim koncie m.in. złoto i brąz mistrzostw Polski młodziczek, złoto mistrzostw Polski U-15 i srebro ubiegłorocznych mistrzostw Europy U-15. Nikola na co dzień uczy się w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie, a trenuje pod okiem Mariusza Kucharczyka i Katarzyny Mądrowskiej. Jak sama mówi, jej celem są starty w mistrzostwach Europy i świata, a największym marzeniem – start w igrzyskach olimpijskich.

W czwartek (3.08.) od 10:00 swój start w zawodach w Turcji rozpocznie Paulina Kucharczyk (kategoria 69 kg). Stargardzianka ma 17 lat. W ubiegłym roku świetnie zaprezentowała się na mistrzostwach świata w Rzymie, gdzie zajęła VII miejsce. Paulina ma na swoim koncie również medale mistrzostw Polski (złoto i brąz). Zapaśniczka od najmłodszych lat jeździła z tatą na obozy, a trenować zaczęła już jako pięciolatka. Stargardzianka uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym, a swoje sportowe umiejętności doskonali oczywiście w LKS Feniks PESTA.

W tym roku Paulina Kucharczyk zdobyła I nagrodę prezydenta Stargardu dla najlepszego sportowca. Tuż na nią, na II miejscu, znalazła się Nikola Piechocka. Obie zapaśniczki otrzymują również stypendium sportowe.