Strona głównaWpisyInneNiszczą wspólną przestrzeń

Aktualności: Sprawy urzędowe

Niszczą wspólną przestrzeń

8 lipca 2020

Parki i place zabaw to ulubione miejsca spędzania wolnego czasu wielu stargardzian. Niestety nieprzyjemne zdarzenia mogą zakłócić odpoczynek na świeżym powietrzu. Połamane ławki, uszkodzone ogrodzenia – to najczęstsze zniszczenia naprawiane regularnie przez Zarząd Usług Komunalnych. Zdarzają się również kradzieże.

Dobra pogoda zachęca do spędzania czasu w parkach i na placach zabaw. Niestety rekreacja bywa utrudniona. W ostatnim czasie uszkodzone zostało ogrodzenie na placu zabaw w okolicy ul. J. Słowackiego, ul. M. Konopnickiej i ul. Dworcowej. Ktoś ukradł również bramę wejściową na plac.

ZUK zabezpieczył też kolejną zniszczoną ławkę. Tym razem połamane zostało siedzisko w Parku Chrobrego od strony ul. A. Struga. Ławka znajduje się tuż przy placu zabaw. Jak widać nawet miejsca przeznaczone dla najmłodszych stargardzian bywają celowo dewastowane.

Dzieci i ich rodzice oraz opiekunowie będą musieli poczekać na naprawę uszkodzeń. Jeżeli widzimy coś niepokojącego – np. niszczenie sprzętów w parkach albo wykopywanie roślin – warto reagować. Wystarczy zadzwonić na Policję (997) lub do Straży Miejskiej (986). Dbajmy o naszą wspólną przestrzeń i nie pozwalajmy, by nieprzyjemne incydenty zakłócały odpoczynek na świeżym powietrzu.

Zdjęcia: ZUK