Aktualności: Kultura

Noc Muzeów – będzie się działo

17 maja 2019

Wyjątkowe wydarzenie w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Już po raz dziewiąty odbędzie się Stargardzka Noc Muzeów. W sobotę (18.05.) od 18:00 do północy będzie można za darmo zwiedzić wszystkie ekspozycje. Nie zabraknie ciekawych pokazów i spotkań z historycznymi postaciami, które tej jednej nocy opuszczą muzealne gabloty.

Tegoroczna odsłona imprezy związana będzie tematycznie z najnowszą wystawą czasową „Dawno temu na budowie”. Odwiedzających MAH na Rynku Staromiejskim powitają średniowieczni budowlańcy, m.in. strycharz, szklarz i cieśla. Opowiedzą o swoim fachu i pokażą narzędzia. Będzie też można zajrzeć do zrekonstruowanych warsztatów. Z kolei na wystawie „Aptekarstwo stargardzkie i pomorskie na przestrzeni wieków” po raz kolejny specjalny pokaz zaprezentują Danuta i Jerzy Waliszewscy.

Atrakcji nie zabraknie także w Bastei. Sale ekspozycyjne ożyją. Goście spotkają się z postaciami historycznymi. Z pewnością każda z nich będzie miała coś ciekawego do opowiedzenia. Tradycyjnie już na uczestników Nocy Muzeów czeka konkurs. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, trzeba będzie prawidłowo rozwiązać kilka zadań. Do wygrania m.in. voucher do escape room w Bastei, wiertarka, kamera samochodowa i bon w wysokości 500 zł na zakup farb.