Aktualności: Sport

Nocna jazda po mieście

30 maja 2023

Czerwiec to początek corocznej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Już po raz trzeci będziemy kręcić kilometry dla naszego miasta. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na nietypowe rozpoczęcie zabawy – nocny rajd po Stargardzie. Każdy może wziąć w nim udział, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Zasady tegorocznej rywalizacji są bez zmian. Wystarczy pobrać na telefony bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” i ustawić w niej Stargard. Od tej pory każdy przejechany na rowerze kilometr zostanie dopisany do konta naszego miasta. Następnie wszystkie pokonane odległości będą przeliczone na punkty. To miasto, które zbierze ich najwięcej, zdobędzie tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ważne – nie trzeba być stargardzianinem, żeby kręcić kilometry dla Stargardu. Każdy chętny cyklista w dowolnym miejscu może ustawić nasze miasto w aplikacji i dodać coś od siebie.

Rywalizacja potrwa do końca czerwca. Na dobry początek OSiR organizuje nocną przejażdżkę po mieście. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy pojawić się – oczywiście z rowerem – na parkingu przy AquaStar (ul. Szczecińska 35) w środę (31.05.) o 23:30. Rajd wystartuje dokładnie minutę po północy. Uczestnicy powinni pamiętać o kaskach, odpowiednim oświetleniu swoich jednośladów i uruchomieniu aplikacji „Aktywne Miasta” w telefonach.

Więcej o rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski można przeczytać tutaj i tutaj. Warto też dołączyć do facebookowej grupy. Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Bydgoszcz, a w naszym mieście wszystkie działania koordynuje OSiR.