Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowa droga w Giżynku

15 lipca 2022

Równa jezdnia, bezpieczny chodnik, nowoczesne oświetlenie i system odwodnienia – przebudowa drogi w Giżynku już pewna. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną, wzdłuż zabudowy mieszkalnej. Stargard pozyskał na ten cel 98% dofinansowania, czyli prawie 2 000 000 zł.

– Chcemy, żeby ta inwestycja była impulsem do rozwoju Giżynka. Stargardzianie z tamtej okolicy zyskają bezpieczne, wygodne dojście i dojazd do szkoły, pracy i wszystkiego, co oferuje miasto. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. rozbudowę funkcji mieszkaniowej, zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Modernizacja ulicy będzie krokiem do podniesienia atrakcyjności tej części Stargardu – dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Inwestycja pozwoli nam w przyszłości budować kolejne drogi rozwijające komunikację w tym miejscu – mówi prezydent Rafał Zając.

Przebudowa w Giżynku znacząco poprawi jakość przemieszczania się pieszym i kierowcom. W tej chwili po obu stronach drogi pobocza są nieutwardzone, a światło dają latarnie starego typu. Wszystko ma się zmienić w ciągu około 2 lat. Niedługo ruszą przygotowania niezbędnych formalności. Po ich zakończeniu możliwe będzie rozpoczęcie modernizacji. Cała inwestycja ma kosztować ponad 2 000 000 zł, z czego aż 98% to dofinansowanie, które miasto pozyskało w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

Mapa: geoportal.gov