Aktualności: Sport

Nowe boisko przy czwórce

24 maja 2021

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy całego os. Chopina zyskają nowoczesne boisko do piłki nożnej. Uzupełni ono siłownię plenerową i wielofunkcyjne boisko do siatkówki, koszykówki i tenisa. Kompleks na pewno będzie oblegany, bo w tej okolicy to jedno z nielicznych miejsc do aktywnego wypoczynku. 

– Wiem, że to boisko jest bardzo oczekiwane przez mieszkańców os. Chopina. Zadeklarowałem jego budowę i cieszę się, że zrealizujemy tę inwestycję. Lokalizacja przy szkole powoduje, że z obiektu skorzystają zarówno dzieci w czasie zajęć, a po zakończeniu lekcji i w dni wolne również całe rodziny. Duże zainteresowanie aktywnymi formami spędzania wolnego czasu przez stargardzian pokazuje, że takie miejsca są naprawdę potrzebne – mówi prezydent Rafał Zając.

Boisko o wymiarach 43 m x 21 m będzie miało nawierzchnię z syntetycznej trawy – spełniającej wymogi FIFA. Powstanie w miejscu istniejącego asfaltowego placu do gry. Dodatkowo pojawią się tam dwie bramki i piłkochwyty. Całość uzupełni ogrodzenie z siatki, chodnik i stojaki na rowery. Teren zaprojektowano tak, by był dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe boisko będzie do dyspozycji uczniów SP nr 4 i mieszkańców osiedla jeszcze w tym roku. Inwestycja może kosztować ponad 800 000 zł.

Najprawdopodobniej jeszcze latem na terenie przy SP nr 4 pojawi się też całoroczna trampolina ziemna. To inwestycja, która będzie realizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcie: SP nr 4/FB