Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe drogi na starówce

20 listopada 2023

Rozpoczęła się kolejna ważna i oczekiwana inwestycja na Starym Mieście. Po zakończeniu dużego remontu kilka dróg zupełnie zmieni swoje oblicze. Przebudowane zostaną: ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewska, ul. Kuśnierzy i ul. Włosiennicza. W efekcie większy komfort zyskają mieszkańcy tej okolicy. Zdecydowanie poprawi się również estetyka następnej części starówki.

Inwestycja rozpoczęła się od budowy kanalizacji deszczowej. Jednocześnie przygotowywane są nowe miejsca parkingowe. Po zakończeniu prac ta część starówki zupełnie zmieni swoje oblicze. Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia. Piesi zyskają wygodne chodniki, a rowerzyści – komfortowe ścieżki. Wyremontowany zostanie również most na kanale Młyńskim. Bezpieczeństwo poprawią wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Całość uzupełnią nowe, energooszczędne latarnie. Jak przy każdej drogowej inwestycji zadbaliśmy także o to, żeby w projekcie znalazły się liczne nasadzenia zieleni. Oczywiście przy wyremontowanych ulicach nie zabraknie też miejsc postojowych dla aut.

Wykonawcą tej ogromnej przebudowy jest szczecińska firma Musing Bud, która w naszym mieście zrealizowała Park&Ride. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na Starym Mieście powinny zakończyć się latem 2025 r. Ich wartość to ponad 17 800 000 zł. Na ten cel zdobyliśmy prawie 10 500 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdjęcia: UM w Stargardzie