Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe drogi nad Iną

23 kwietnia 2024

W Stargardzie przybędą 2 ulice o wdzięcznie brzmiących nazwach. Radni Rady Miejskiej zdecydowali, że w rejonie ul. Nadbrzeżnej pojawi się ul. Zielony Zakątek i ul. Nad Iną. Powstaje tam zabudowa mieszkaniowa, dlatego konieczne było wyznaczenie nowych dróg i nadanie im nazw.

Nad Iną i Zielony Zakątek to wewnętrzne ulice prywatne, przy których powstają budynki mieszkalne. Nazwy pasują do okolicy. Łatwo je również zapamiętać i skojarzyć z tą konkretną częścią miasta – w pobliżu jest już m.in. ul. Nadbrzeżna i ul. Zakole. Wszystkie nazwy nawiązują oczywiście do rzeki Iny i jej najbliższego otoczenia.

W naszym mieście można także znaleźć inne przykłady pasujących do siebie ulic. Tuż obok siebie jest Wiśniowa, Brzoskwiniowa, Jabłoniowa, Czereśniowa i Morelowa. Mamy także obszar z drogami noszącymi imiona słynnych malarzy – m.in. J. Fałata, A. Grotgera, J. Matejki i T. Makowskiego. Z kolei w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii korzystamy z ulic: Tytanowej, Krzemowej, Kobaltowej, Miedzianej i Niklowej.

Zdjęcie: Michał Zięciak