Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe latarnie i chodnik na starówce

6 października 2023

Trwa duża inwestycja na Starym Mieście. Ruszyła wymiana oświetlenia wzdłuż ulic: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Oprócz tego na ul. Mieszka I remontowany jest też chodnik. Piesi zyskają tam komfortowe i estetyczne przejście po nawierzchni z płyt i kostki kamiennej.

Wykonawca rozpoczął już prace przy budowie nowego chodnika. Jednocześnie trwają roboty ziemne przy wymianie oświetlenia. Do tej pory wzdłuż kilku ulic na Starym Mieście były stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. Już za kilka tygodni staną tam 54 zupełnie nowe latarnie z oprawami led. Dadzą mocne światło, a przy tym konkretne oszczędności. W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Po zakończeniu wszystkich prac za ponad 1 200 000 zł na starówce będzie przede wszystkim bezpieczniej. Zwiększy się także estetyka historycznej dzielnicy naszego miasta. Roboty mają potrwać do grudnia 2023 r.

W najbliższym czasie rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa na Starym Mieście. Za ponad 17 800 000 zł przebudujemy ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewską, ul. Kuśnierzy i ul. Włosienniczą. Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia. Piesi zyskają wygodne chodniki, a rowerzyści – komfortowe ścieżki. Wyremontowany zostanie również most na kanale Młyńskim. Kolejny element tego dużego projektu to wyniesione przejścia dla pieszych. Wzdłuż tych ulic także będzie nowe, energooszczędne oświetlenie.

Zdjęcia: UM w Stargardzie