Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe miejsca do zabawy

8 kwietnia 2021

Rozpoczęła się budowa placu zabaw między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Na razie trwają prace rozbiórkowe i wykopy. Wkrótce będą tam atrakcje dla osób w każdym wieku. Najmłodszych ucieszą zestawy zabawowe, a starsi poćwiczą na siłowni plenerowej. To tylko jeden z elementów rozbudowy miejsc do zabawy i rekreacji w Stargardzie.

Rodzinny plac zabaw to jeden z projektów Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W związku z pandemią koronawirusa realizacja niektórych pomysłów musiała zostać odłożona na 2021 r. Już niedługo mieszkańcy tej części miasta zyskają nowe miejsce do zabawy i odpoczynku. Teren zostanie ogrodzony, będzie tam posiana trawa, a całość uzupełnią ławki. Inwestycja powinna zakończyć się w maju.

Jeszcze w kwietniu na placu zabaw przy ul. Armii Krajowej rozpocznie się aranżacja tzw. zielonych miejsc wypoczynku. Dodatkowo dzieci zyskają tam nowe sprzęty do zabawy. Plac uzupełnią chodniki z kostki i ogrodzenie.

Dodatkowe elementy pojawią się też w Parku Chrobrego. To zupełna nowość w Stargardzie – całoroczne trampoliny ziemne. Ich montaż również rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Urządzenia na pewno idealnie sprawdzą się podczas spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na ten rok zaplanowaliśmy też budowę pierwszego w mieście bike parku – miejsca do jazdy i ćwiczeń na rowerze.

Zdjęcia: UM w Stargardzie