Aktualności: Turystyka

Nowe miejsce do rekreacji

14 maja 2024

Piękne, wiosenne, coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy os. Lotnisko zyskali nowe miejsce spotkań i wypoczynku w plenerze. To zadaszona wiata, pod którą można wygodnie usiąść, a także wyznaczona przestrzeń do bezpiecznego rozpalenia ogniska.

Na pomysł tej inwestycji wpadli sami mieszkańcy os. Lotnisko. Nowa wiata stoi na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. T. Tańskiego. Stargardzianie już wcześniej mieli tam do dyspozycji dwa boiska, plenerową siłownię i plac zabaw, ale brakowało im miejsca do nieco spokojniejszego wypoczynku. Wiata świetnie sprawdza się w tej roli. Pod zadaszeniem są ławki i stół, a w pobliżu kosze na śmieci, które ułatwią zadbanie o porządek po skończonym spotkaniu.

Kolejnym elementem jest miejsce do rozpalenia ogniska. Znajduje się kilka metrów od wiaty. Są tam również dodatkowe ławki. W wyznaczonym okręgu można zrobić ognisko – oczywiście pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przy samej wiacie znajduje się też regulamin korzystania z obiektu wraz z telefonami alarmowymi.

Koszt inwestycji na os. Lotnisko to ponad 150 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie