Aktualności: Działania społeczne

Nowe mieszkania coraz bliżej

13 listopada 2023

W dobrym tempie idą prace przy ul. J. Śniadeckiego 13. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego szykuje tam 33 komfortowe mieszkania o wysokim standardzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi lokatorzy otrzymają klucze już w drugiej połowie przyszłego roku.

Kolejne mieszkania powstają w dobrym sąsiedztwie – tuż obok budynku, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r. Nowa inwestycja rośnie w oczach. Zakończono już roboty murowe i żelbetowe. Wykonano także konstrukcję dachu i ścianki działowe. Trwa montaż okien. Jednocześnie prowadzone są prace przy instalacji elektrycznej i przyłączach kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej.

W budynku przy ul. J. Śniadeckiego będą 33 mieszkania o łącznej powierzchni prawie 1 500 m2. Dodatkowo mieszkańcy zyskają komórki lokatorskie, chodnik dla pieszych i miejsca postojowe dla aut. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie i zieleń. Wartość wszystkich prac to ponad 10 300 000 zł. Na tę inwestycję Stargardzkie TBS pozyskało prawie 8 000 000 zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Zdjęcia: UM w Stargardzie