Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe mieszkania na zamianę

1 czerwca 2020

Już niedługo stargardzianie wprowadzą się do nowopowstałego budynku przy ul. J. Śniadeckiego 17. 24 lokale o wysokim standardzie czekają na osoby, które zdecydują się zwrócić miastu wynajmowane dotychczas mieszkania. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przyjmuje wnioski na taką zamianę.

Mieszkania przeznaczone są dla stargardzian, którzy przekażą miastu wynajmowane dotychczas lokale. W ten sposób mogą poprawić swoją sytuację mieszkaniową. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem powinny dodatkowo spełnić kilka warunków. Trzeba posiadać ważną umowę najmu i udokumentować osiągane dochody – miesięcznie nie mniej niż: 1800 zł w gospodarstwie jednoosobowym, 1080 zł/os. w gospodarstwie dwuosobowym, 840 zł/os. w gospodarstwie trzyosobowym, 780 zł/os. w gospodarstwie czteroosobowym, 720 zł/os. w gospodarstwie pięcioosobowym. Źródłem dochodów nie mogą być wyłącznie środki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowo wynajmujący nie powinni mieć zaległości w opłatach za dotychczas zajmowany lokal.

Aby zgłosić chęć zamiany, trzeba złożyć dokumenty – wypełniony wniosek, deklarację o dochodach, a także oświadczenie o stanie majątkowym i oświadczenie o braku tytułu prawnego do innego lokalu. Druki można pobrać ze strony internetowej STBS. Dodatkowych informacji udziela Biuro Przydziału i Zamiany Mieszkań, al. Żołnierza 11a, tel. 91 819 22 93, 91 819 22 90.

W budynku przy ul. J. Śniadeckiego 17 znajdują się 24 mieszkania jedno-, dwu- lub trzypokojowe o wysokim standardzie. Są wyposażone w łazienki z wc, ciepłą wodę użytkową i centralne ogrzewanie. Na parterze bloku już od września będzie działał żłobek, który zapewni opiekę 48 maluchom. Inwestycja jest zlokalizowana w cichej, spokojnej części os. Lotnisko. W pobliżu znajdują się sklepy, szkoła i przystanek autobusowy. W przyszłości STBS planuje w sąsiedztwie budowę kolejnych mieszkań dla stargardzian.

Zdjęcie: STBS