Aktualności: Edukacja

Przedszkole tuż tuż

17 listopada 2023

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w Szkole Podstawowej nr 2. Już za kilka tygodni kilkudziesięciu małych stargardzian zyska tam miejsca w filii Przedszkola Miejskiego nr 5. Wyremontowane wnętrza i zupełnie nowe wyposażenie już teraz wyglądają świetnie. W pełni urządzone przedszkole będzie komfortowe, ładne i dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców.

Kilka pomieszczeń na parterze Szkoły Podstawowej nr 2 przeszło kompleksowy remont. Zmieniono podział niektórych sal. Przebudowane zostały także instalacje: centralnego ogrzewania, elektryczne oraz ciepłej i zimnej wody. Wszystko po to, żeby przedszkole było bezpieczne dla maluchów, ich nauczycieli i pracowników obsługi.

Filia PM nr 5 znajduje się na 400 m2. Nowe oddziały pomieszczą prawie 70 dzieci. Do ich dyspozycji już w grudniu będą przestronne, komfortowo wyposażone sale, a poza tym toalety, łazienki i szatnia. Placówkę uzupełnia pokój nauczycielski, gabinet logopedyczny, wydawalnia posiłków i zmywalnia. Koszt całego remontu i zakupu odpowiedniego wyposażenia to ponad 1 200 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie