Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe światła na pasach

27 listopada 2023

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na jednym z przejść dla pieszych w centrum miasta. Światła zaczną działać po przeprowadzeniu niezbędnych testów i odebraniu robót. Już za kilka dni przez ul. S. Czarnieckiego przejdziemy bardziej komfortowo. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo pieszych, ale również usprawnienie ruchu aut w centrum.

Światła na pasach w pobliżu cerkwi będą działać na takich samych zasadach, jak sygnalizacja przy przejściach na ul. S. Wyszyńskiego. Wystarczy, że zbliżając się do ulicy, naciśniemy przycisk. Po zmianie światła na zielone bezpiecznie pokonamy tę ruchliwą trasę. Dodatkowo podczas przebudowy przejścia zostały tam zamontowane elementy naprowadzające osoby niewidome.

Pasy na ul. S. Czarnieckiego już wcześniej zostały doświetlone. Nowa sygnalizacja i ułatwienia dla osób niewidomych jeszcze bardziej poprawią bezpieczeństwo pieszych. Dodatkowo takie rozwiązanie usprawni ruch w centrum. To zmiana, która jest korzystna dla wszystkich użytkowników dróg.

Zdjęcia: UM w Stargardzie