Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowe wiaty na przystankach

1 marca 2019

Większy komfort oczekiwania na miejskie autobusy. Na przystanki trafiły wiaty przeniesione z zajezdni przy placu Wolności. To duże udogodnienie dla pasażerów. Dodatkowo zupełnie nowe zadaszenia staną wkrótce na kolejnych przystankach.

Wiatę z ławką zyskał przystanek przy ul. Warszawskiej w kierunku os. Pyrzyckiego. Niedługo zadaszenie pojawi się też po drugiej stronie ulicy – na przystanku Warszawska-Staszica w kierunku Centrum. Wiata osłoni także mieszkańców korzystających z przystanku Niepodległości – Baczyńskiego. To duże udogodnienie m.in. dla uczniów dojeżdżających do szkół. Do tej pory w tych miejscach brakowało ochrony przed wiatrem lub deszczem dla pasażerów oczekujących na autobus.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zapowiada także postawienie zupełnie nowych wiat. Już niedługo przy ul. Słonecznej stanie komfortowe, 5-metrowe zadaszenie. Wiatę otrzyma także nowy przystanek Czarnieckiego – Skwer św. JP II. Dodatkowe udogodnienie przewidziane jest dla pasażerów korzystających z przystanku przy skrzyżowaniu ulic Struga i Wojska Polskiego. MPK ustawi tam ławkę.

Zdjęcie: UM w Stargardzie