Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowy chodnik na starówce

24 stycznia 2022

Kolejna inwestycja na Starym Mieście. Ul. Kasztelańska zostanie przebudowana. Będzie ponad 100 m nowej jezdni, a po obu jej stronach wykonane zostaną chodniki. Z drogi skorzystają również odwiedzający pobliskie Stargardzkie Centrum Nauki FILARY. Prace za ponad 500 000 zł powinny zakończyć się wiosną.

Przebudowana jezdnia będzie wykonana z kostki kamiennej rzędowej. To elegancki i stylowy materiał, który jest bardzo trwały i odporny na działanie mrozu oraz opadów. Nowa droga będzie pasować do pobliskiej odbudowanej kamienicy SCN i zabytkowej Bramy Wałowej. Skorzystają z niej zarówno odwiedzający FILARY, a także turyści oraz okoliczni mieszkańcy.

Dodatkowo piesi wygodnie przejdą po chodnikach z kostki betonowej. W ramach inwestycji ulica zostanie odwodniona, pojawią się też nowe krawężniki i obrzeża. Przesunięte zostaną też nowe latarnie, zainstalowane tam w 2021 r., a całość uzupełnią nowe znaki drogowe. Wykonawcą jest stargardzka firma BUDPAK Paweł Szubert. Przebudowa ul. Kasztelańskiej już się rozpoczęła i powinna potrwać do wiosny.

Zdjęcia: UM w Stargardzie