Strona głównaWpisyInneNowy chodnik na Szczecińskiej

Aktualności: Sprawy urzędowe

Nowy chodnik na Szczecińskiej

2 listopada 2022

Rozpoczęła się inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. Na odcinku od poczty do skrzyżowania ul. Szczecińskiej z ul. T. Kościuszki będzie zupełnie nowy chodnik, ale także ścieżka rowerowa. Trwa również przebudowa zatok autobusowych. Miasto dokłada powiatowi połowę kosztów wszystkich robót.

Tym szerokim chodnikiem codziennie przemieszczało się bardzo wielu stargardzian. Jego stan pozostawiał wiele do życzenia, a nierówności były widoczne gołym okiem. Po remoncie będzie wygodniej, ale i bezpieczniej. Na drodze dla pieszych kładziona jest kostka betonowa, a ścieżka rowerowa zostanie zrobiona z asfaltu.

Roboty są prowadzone na odcinku od wjazdu w os. Zachód, w pobliżu poczty, do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki – niedaleko stacji paliw. Wyremontowane będą też trzy zatoki autobusowe: przy przychodni na osiedlu Zachód, przy krzyżówce z ul. H. Wieniawskiego oraz w pobliżu skrzyżowania z ul. S. Moniuszki.

Cała inwestycja ma kosztować 1 000 000 zł. Z budżetu miasta pójdzie na ten cel 500 000 zł. Wykonawcą robót jest firma BUDPAK Paweł Szubert ze Stargardu. Nowy chodnik, ścieżka i zatoki powinny być gotowe najpóźniej w grudniu 2022 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie