Aktualności: Edukacja

Nowy inny rok szkolny

1 września 2020

Już w środę (2.09.) do szkół podstawowych w Stargardzie pójdzie prawie 5500 uczniów. 640 z nich po raz pierwszy. W przedszkolach i ich oddziałach będzie ponad 1700 dzieci. W wakacje we wszystkich placówkach przeprowadzono różne inwestycje. Podniesienie standardu tym razem pochłonęło 720 000 zł. Obiekty przygotowano też zgodnie z obowiązującym wytycznymi dotyczącymi pandemii koronawirusa.

– Wszystkim uczniom życzę, żeby pomimo reżimu sanitarnego ten powrót do szkoły był czasem radości. Słyszałem, jak wielu z Was stęskniło się już za nauką w tradycyjnym wydaniu. Rozwijajcie swoje pasje oraz zainteresowania i budujcie dobre relacje z rówieśnikami – mówi prezydent Rafał Zając.

Przez kilka ostatnich miesięcy ludzie związani z oświatą i wychowaniem w naszym mieście intensywnie pracowali, żeby odpowiednio przygotować wszystkie placówki. – Rodzicom chcę powiedzieć, że oddajecie Państwo dzieci w bardzo dobre ręce. Kadra zarządzająca naszymi placówkami oświatowymi starała się jak najlepiej przygotować do tego nowego roku szkolnego. Dyrektorzy ze swoimi pracownikami poświęcili bardzo dużo czasu na to, żebyście również Wy czuli się bezpieczni oddając swoje dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół – mówi prezydent Rafał Zając.

Od 2 września z dziećmi i młodzieżą ma pracować 780 nauczycieli oraz 278 zatrudnionych w administracji i obsłudze. – Wierzę, że nauczyciele podejdą do swoich zadań w poczuciu misji. Życzę, by dopisywała Państwu ogromna satysfakcja, którą potraficie czerpać ze swojej pracy. Życzę też przekonania, że stworzyliście Waszym podopiecznym świetne perspektywy do rozwoju. Dziękuję także wszystkim pracownikom administracji i obsługi – dodaje prezydent Rafał Zając.

W rozpoczynanym roku szkolnym wydatki Stargardu na oświatę i wychowanie wyniosą ponad 94 000 000 zł. Uczniowie będą uczęszczać do 11 szkół podstawowych. Trzeci rok z rzędu działa także Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Młodzi stargardzianie pójdą do 7 przedszkoli miejskich. Miasto dofinansuje też ok. 850 miejsc w przedszkolach niepublicznych oraz prawie 100 w szkołach niepublicznych.

Początek następnych wakacji zaplanowano na 25.06.2021 r.

Zdjęcie: pexels.com