Aktualności: Biznes

Nowy inwestor w PPNT

4 lutego 2020

Międzynarodowy producent konstrukcji stalowych JVP Steel niedługo zacznie budowę swojej siedziby w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. W nowej hali produkcyjnej powstaną nowe miejsca pracy. Fabryka w Stargardzie ma ruszyć już w przyszłym roku.

– JVP Steel działa w interesującej gałęzi produkcji, która trafia w różne miejsca na całym świecie. Lokalizacja tej innowacyjnej firmy w Stargardzie poszerza branżowy zakres PPNT. Mam satysfakcję również dlatego, że działalność każdego kolejnego dużego przedsiębiorstwa w konsekwencji daje też pracownikom szanse na wyższe wynagrodzenie. Budowa JVP Steel potwierdza, że przedsiębiorcy mają tutaj dobry klimat do prowadzenia biznesu – mówi prezydent Rafał Zając.

Hala nowej firmy stanie w PPNT przy ul. Metalowej. W naszym mieście wykonywane będą konstrukcje stalowe spawane lub obrabiane mechanicznie. Posłużą one m.in. do transportu elementów elektrowni wiatrowych. JVP Steel wyprodukuje także stalowe konstrukcje wyposażenia elektrowni, elektrociepłowni, spalarni śmieci oraz konstrukcje np. wież widokowych, ogrodzeń i masztów. Przedsiębiorstwo wytwarza też elementy wykorzystywane w infrastrukturze drogowej, m.in. platformy, rampy najazdowe i bariery dźwiękochłonne.

JVP Steel to firma z dużym doświadczeniem. Działalność rozpoczęła w 1975 r. w Danii. Początkowo zajmowała się produkcją i montażem stalowych konstrukcji hal. Z czasem przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją działalność o przemysł energetyczny. W latach 80. XX wieku JVP Steel zaopatrywało prawie wszystkie duńskie elektrownie w stalowe konstrukcje. Kolejne realizacje to m.in. hale sportowe i inne projekty infrastruktury.

W 2003 r. firma rozpoczęła produkcję w Szczecinie. Wtedy też powstała spółka JVP Steel Poland. Przedsiębiorstwo zajmuje warsztaty o powierzchni ok. 10 000 m2 na terenie dawnej stoczni. Wśród zrealizowanych projektów ma m.in. dach do konstrukcji sceny, która stanęła na londyńskim stadionie Wembley podczas koncertu Eda Sheerana. W 2019 r. otwarto kolejną fabrykę firmy w chińskim Qingdao, a już pod koniec przyszłego roku na mapie siedzib JVP Steel ma pojawić się adres w Stargardzie.

Zdjęcie: www.jvpsteel.com