Aktualności: Biznes

O biznesie, o pracy, o rozwoju

28 października 2021

Za nami pierwsza odsłona Forum Biznesu „Stargard – zielona strefa innowacji”. Uczestnicy konferencji poznali ofertę Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, a prelegenci opowiedzieli m.in. o zarządzaniu firmami z różnych branż i specyfice lokalnego rynku pracy. Wydarzenie było transmitowane na żywo – nagranie można obejrzeć poniżej albo na miejskim kanale w serwisie YouTube.

– To okazja do zaprezentowania efektów dużego projektu, który zrealizowaliśmy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Zainwestowaliśmy potężne fundusze unijne, żeby Stargard stawał się jednym z najważniejszych miejsc rozwoju przemysłu w regionie. W ten sposób odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku – przygotowaliśmy w pełni uzbrojone działki dostosowane do potrzeb firm z sektora MŚP. To ponad 20 hektarów na kolejne inwestycje i dalszy rozwój PPNT, a co za tym idzie – również całego Stargardu – mówi prezydent Rafał Zając.

Wartość inwestycji w PPNT to ponad 30 000 000 zł. Dzięki uzbrojeniu kolejnych działek i rozwojowi infrastruktury drogowej następni przedsiębiorcy mogą lokować tu swoje firmy albo rozwijać już działające biznesy. To wiąże się także z większą liczbą miejsc pracy dla stargardzian.

Podczas konferencji zaprezentowano również nowe elementy identyfikacji wizualnej PPNT i szeroką ofertę skierowaną do firm z różnych branż i o różnej wielkości. Dobrym przykładem dla przedsiębiorców chcących rozwijać tutaj swój biznes były historie sukcesu firm: Bridgestone, Cargotec i Radiometer Solutions. Również miejsce konferencji było znaczące – Klippan Safety zaczynał w Stargardzie od 30 pracowników, a dziś w fabryce przy ul. Metalowej 15 zatrudnia 500 osób.

Zdjęcia: UM w Stargardzie