Aktualności: Działania społeczne

O cukrzycy wiedzą wszystko

4 września 2020

Stowarzyszenie „Edukacja – Zdrowie – Aktywność” zaprosiło po cenną wiedzę i wymianę doświadczeń. Wszystko w ramach spotkania „Zdrowie dla wszystkich. Cukrzyca i ja”. Było ono połączone z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Na uczestników czekał panel edukacyjny, artystyczny oraz strefa aktywności fizycznej.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się nie tylko o cukrzycy, ale również poznać inne zagrożenia dla zdrowia – m.in. nadwagę, nadciśnienie oraz złe nawyki żywieniowe. W panelu edukacyjnym mówiono o racjonalnej diecie i dużym znaczeniu codziennej aktywności fizycznej.

Oprócz wiedzy teoretycznej był również czas na wdrożenie w życie zaleceń. Uczestnicy wzięli udział we wspólnej gimnastyce, a także poznali zasady prawidłowego chodu nordic walking. Z kolei przy sztalugach stworzono obrazy związane z szeroko pojętym zdrowiem.

Spotkanie było również okazją do podziękowań dla zasłużonych członków Stowarzyszenia „Edukacja – Zdrowie – Aktywność” i osób wspierających ich działalność. Wyrazy uznania skierowano do m.in. Ewy Sowy, zastępca prezydenta, która została doceniona za życzliwość i przyjazną atmosferę we współpracy.

Wydarzenie sfinansowano ze środków powiatu stargardzkiego. Spotkanie odbyło się pod patronatem starosty stargardzkiego – Iwony Wiśniewskiej.

Zdjęcia: UM w Stargardzie