Aktualności: Sprawy urzędowe

Obwodnica nabiera kształtów

15 czerwca 2022

Trwają intensywne prace przy budowie odcinka północnej obwodnicy Stargardu. To duża i ważna inwestycja, która pomoże usprawnić ruch drogowy w całym mieście, a jednocześnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Jeden z fragmentów obwodnicy jest już niemal gotowy. Prace za około 10 000 000 zł idą zgodnie z planem.

Dobiega końca budowa części obwodnicy między ścieżką rowerową na ul. Podleśnej a ul. E. Orzeszkowej. Następnym krokiem są prace na kolejnym odcinku – między ul. Podleśną a Podmiejską. Inwestycja realizowana jest w dobrym tempie, zgodnie z harmonogramem. Na całym budowanym fragmencie została już wykonana kanalizacja deszczowa. Jeżeli wszystko nadal będzie szło zgodnie z planem, ta część obwodnicy – od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej – powinna zostać oddana do użytku najpóźniej w połowie 2023 r. Na inwestycję pozyskaliśmy prawie 5 500 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejne pieniądze zdobyliśmy niedawno na budowę następnego fragmentu obwodnicy północnej. To prawie 17 000 000 zł z rządowego programu Polski Ład na odcinek od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu przy ul. Składowej. Więcej informacji tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie