Aktualności: Kultura

Odkryj Stargard na nowo

22 czerwca 2023

Najprawdziwsze londyńskie autobusy na ulicach naszego miasta? Tak, to nie pomyłka. W najbliższą niedzielę (25.06.) będzie można wybrać się na wyjątkową wycieczkę po Stargardzie. W rolę przewodników wcielą się prezydent Rafał Zając i jego zastępca Ewa Sowa oraz Marcin Majewski, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego i Piotr Tarnawski z MAH.

Charakterystyczne piętrowe autobusy pojawiły się u nas po raz pierwszy kilka lat temu przy okazji Dni Stargardu. W tym roku wracamy do tej atrakcji, która zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Podczas wycieczki z pokładu piętrowych autobusów będzie można obejrzeć najciekawsze miejsca i dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z naszym miastem.

Autobusy wyruszą w niedzielę (25.06.) z parkingu Park&Ride (ul. Barnima) o godzinach: 10:00, 10:30, 12:00, 12:30, 14:00, 14:30, 16:00 i 16:30.

Są dwa sposoby na zdobycie bezpłatnych biletów na tę wycieczkę. Wejściówki będą rozdawane na Park&Ride 30 minut przed każdym odjazdem. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. 1 osoba może dostać 1 bilet. Dodatkowo wejściówki będą również do zdobycia na portalach internetowych – e-Stargard, Info Stargard, Stargard.News i w Twoim Radiu.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum