Aktualności: Sprawy urzędowe

Odkrywaj, doświadczaj, kształtuj

9 stycznia 2023

W Stargardzkim Centrum Nauki minął kolejny intensywny rok wypełniony ciekawymi wydarzeniami. W ciągu ostatnich 12 miesięcy SCN odwiedziły ponad 23 000 osób. Coś dla siebie znaleźli zwiedzający w każdym wieku. W 2023 r. FILARY nie zwalniają tempa i już zapraszają na wspólne odkrywanie fascynującego świata nauki i historii.

Do 19.01. (czwartek) w ramach standardowej ekspozycji SCN można oglądać wystawę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych. Dowiemy się z niej jakie są źródła takich substancji w Polsce, w jaki sposób i gdzie je bezpiecznie zutylizować oraz kto się tym zajmuje. Dodatkowo w czwartek (19.01.) o 16:00 specjaliści z ZUOP przeprowadzą prelekcję.

Ciekawie zapowiada się weekend 21-22.01. W ramach Dnia Babci i Dnia Dziadka będzie można przypomnieć sobie kultowe gry i zabawy sprzed lat – np. klasy, pchełki i warcaby. Na małych i dużych czeka wiele atrakcji. Warto wybrać się do FILARÓW i skorzystać z nowej oferty – Biletu Rodzinnego. Za 70 zł SCN mogą jednocześnie odwiedzić 4 osoby: 2 dorosłych i 2 dzieci.

Kolejny raz FILARY dołączają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29.01.) każdy wolontariusz będzie mógł w SCN odpocząć i napić się gorącej herbaty. Na miejscu jest też puszka, do której odwiedzający już od grudnia wrzucają pieniądze dla WOŚP.

W planach są kolejne ciekawe wydarzenia w najbliższych miesiącach. Dorośli znów spędzą w FILARACH walentynkowy weekend, a najmłodsi znajdą tam moc atrakcji podczas zimowych ferii. Warto na bieżąco śledzić facebookowy profil SCN, żeby nie przegapić żadnej imprezy.