Aktualności: Sprawy urzędowe

OGRODY wracają na trasę

12 kwietnia 2024

Od 2 lat wiosną, latem i jesienią stargardzianie mogą korzystać ze specjalnej linii autobusowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. OGRODY, jak sama nazwa wskazuje, dowożą pasażerów do działek. W tym roku linia rusza już od 15.04. (poniedziałek). Mogą nią jeździć wszyscy – obowiązują dokładnie takie same bilety jak w każdym innym autobusie MPK w strefie A.

Linia o wdzięcznej nazwie zadebiutowała na ulicach Stargardu w 2022 roku i od samego początku cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie dojeżdżali nią do swoich ogrodów działkowych. W tym sezonie dodatkowy autobus będzie kursował od poniedziałku do soboty od 15.04. (poniedziałek) aż do 12.10. (sobota). Trasa OGRODÓW rozpocznie się od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego (peron 4). Dalej autobusy przejadą przez ul. S. Wyszyńskiego, ul. A. Struga, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Robotniczą, ul. Na Grobli, ul. Graniczną, ul. Bydgoską, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Portową, ul. A Struga, ul. S. Wyszyńskiego i z powrotem do ZCP.

Szczegółowy rozkład jazdy linii OGRODY można sprawdzić tutaj. Warto też zainstalować w smartfonach bezpłatną aplikację kiedyPrzyjedzie.pl, w której dokładnie widać, gdzie znajduje się konkretny autobus.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum