Aktualności: Działania społeczne

OHP pomaga seniorom

30 czerwca 2021

Młodzi ludzie z Ochotniczego Hufca Pracy wsparli podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Sprzątanie, pomoc w domowych obowiązkach, a nawet usługi fryzjerskie – to wszystko zrobili w ramach wolontariatu. Spotkania były też okazją do ciekawych, międzypokoleniowych rozmów.

Seniorzy mogli liczyć na pomoc w sprzątaniu, ale również na pogawędki i towarzystwo drugiego człowieka – co jest bardzo ważne szczególnie dla osób samotnych i z niepełnosprawnościami. Dodatkowo dzięki strzyżeniu i modelowaniu włosów panie zyskały zupełnie nowe fryzury. Młodzi ludzie po spotkaniu z seniorami byli usatysfakcjonowani i gotowi do dalszego wspierania podopiecznych MOPSu.

W Stargardzie przy ul. Jugosłowiańskiej działa Ośrodek Szkolenia i Wychowania. Członkowie OHP i wychowankowie OSiW zostają m.in. fryzjerami, mechanikami samochodowymi, kucharzami i elektrykami. Dzięki temu mogą łatwiej znaleźć stałą pracę. Młodzież nie tylko uczy się zawodu, ale również bierze udział m.in. w wolontariacie. Wychowankowie rozwijają swoje pasje oraz zainteresowania. Dołączają również do akcji społecznych.

Młodzież z OHP rozpoczęła już wakacje, ale w nowym roku szkolnym nadal planują regularnie wspierać potrzebujących stargardzian.

Zdjęcia: OHP