Aktualności: Działania społeczne

Oni świętują cały rok

14 września 2023

Stargardzkie Dni Seniora nabierają tempa. Tradycyjnie wspólnie świętują  jubilaci z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Najlepsze życzenia przyjęli tegoroczni 80-latkowie, ale wszyscy zaproszeni dobrze spędzili czas, szykując się już na kolejne wydarzenia SDS.

– Dziękuję jubilatom i wszystkim seniorom za serce, które od wielu lat wkładają w swoje rodziny, ale też w najbliższe otoczenie, a kiedyś w miejsce pracy. Tak naprawdę wysiłkiem i zaangażowaniem budują cały Stargard. Żeby miasto mogło się dobrze rozwijać, musi mieć silne fundamenty. Seniorzy tworzyli je wytrwale przez długie lata, a teraz służą nam swoją życiową mądrością i doświadczeniem, które jest bezcenne. Zasługują na ogromny szacunek i wdzięczność, które – mam nadzieję – odczuwają każdego dnia – mówi prezydent Rafał Zając.

W tym roku 80. urodziny świętowali seniorzy, którzy przyszli na świat w 1943 r. Coroczny jubileusz to również okazja do spotkania dla najstarszych członków PZERiI. Były gratulacje, prezenty, poczęstunek oraz występy artystyczne. Przy stołach jak zawsze prowadzono ożywione rozmowy. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć.

Stargardzkie Dni Seniora trwają w najlepsze. W czwartek (14.09.) można jeszcze przed otwarciem zobaczyć Książnicę Stargardzką, zwiedzić kolegiatę z przewodnikiem i Basteję. W piątek (15.09.) o 14:00 w Teatrze Letnim seniorzy odbiorą symboliczne klucze do miasta i zmierzą się w sportowej rywalizacji. W sobotę (16.09.) o 14:30 z Rynku Staromiejskiego wyruszy wielobarwna parada, która zakończy się festynem i dyskoteką w Teatrze Letnim. W niedzielę (17.09.) o 11:00 na Bobrowej Polanie rozpocznie się piknik. To tylko część weekendowych atrakcji. Cały program tegorocznych Stargardzkich Dni Seniora można znaleźć tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie