Aktualności: Edukacja

Oni wiodą prym

21 czerwca 2023

Dla tych, którzy przez cały rok szkolny wytrwale pracują na najlepsze oceny, czerwiec jest wyjątkowo przyjemnym miesiącem. Dostają wyróżnienia w swoich szkołach, ale są również doceniani przez prezydenta Rafała Zająca. Jak co roku kilkunastu młodych stargardzian otrzymało gratulacje i nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia, wzorowe zachowanie i wysokie średnie ocen.

– Kiedy każdego roku wyłaniamy najlepszych absolwentów szkół podstawowych, niezmiennie jestem pod wielkim wrażeniem wszechstronności i talentów naszych uczniów. Rozwijają się w wielu różnych dziedzinach – nierzadko osiągając sukcesy jednocześnie w nauce, sporcie i sztuce. To dowód na niesamowity potencjał, który jest w młodych ludziach. Przed nimi wiele wyzwań, ale nie mam wątpliwości, że dzięki pasji i ambicji doskonale sobie poradzą w każdej sytuacji. Jestem pewny, że jeszcze usłyszymy o naszych absolwentach – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrody w wysokości 1000 zł otrzymali ósmoklasiści:

Jakub Gulka – Szkoła Podstawowa nr 1, średnia ocen: 5,72,

Jan Kuzio – Szkoła Podstawowa nr 2, średnia ocen: 5,78,

Oskar Korzeniowski – Szkoła Podstawowa nr 3, średnia ocen: 5,35,

Błażej Sucholas – Szkoła Podstawowa nr 4, średnia ocen: 5,61,

Zofia Wieczorkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5, średnia ocen: 5,86,

Hanna Flotyńska – Szkoła Podstawowa nr 6, średnia ocen: 5,86,

Antoni Doszczeczko – Szkoła Podstawowa nr 7, średnia ocen: 5,89,

Małgorzata Borowska – Szkoła Podstawowa nr 8, średnia ocen: 5,7,

Antonia Niedźwiedź – Szkoła Podstawowa nr 9, średnia ocen: 5,33,

Martyna Tyczkowska – Szkoła Podstawowa nr 10, średnia ocen: 5,79,

Zuzanna Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 11, średnia ocen: 5,47,

Wszyscy wyróżnieni uczniowie na świadectwach szkolnych będą mieć także wzorowe zachowanie. Średnia ocen to jedno z kilku kryteriów decydujących o przyznaniu nagrody prezydenta. Pod uwagę brano również osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz działalność społeczną. Młodzi ludzie nie tylko zdobywają świetne oceny na co dzień, ale z sukcesami reprezentują swoje szkoły i nasze miasto w różnych rywalizacjach.

Choć ich osiągnięcia wymagają wielu godzin spędzonych na doskonaleniu umiejętności i zdobywaniu szerokiej wiedzy, znajdują też czas na rozwój pasji i zainteresowań poza szkołą. – Duże gratulacje i podziękowania należą się również rodzicom, nauczycielom i dyrekcji naszych szkół. To oni każdego dnia wskazują młodym ludziom drogę i pomagają im w realizacji planów i marzeń. Bez mądrego i skutecznego wsparcia trudno byłoby osiągnąć tak znakomite wyniki w różnych dziedzinach – mówi prezydent Rafał Zając.

Wyróżnieni przez prezydenta uczniowie to ósmoklasiści, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkołach średnich. Podczas uroczystego spotkania odebrali nagrody i wysłuchali występów wokalnych zdolnych uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7, która przygotowała całą uroczystość.

Zdjęcia: Paweł Bieg