Aktualności: Kultura

Opowieści gryfikowej treści

15 listopada 2023

Ciekawa propozycja dla młodych ludzi, którzy są kreatywni i lubią pisać. Książnica Stargardzka zaprasza do udziału w konkursie literackim. Zadanie jest proste – trzeba napisać bajkę dla dzieci, której tematem przewodnim będą nasze gryfiki. Na autorów najciekawszych historii czekają nagrody.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku od 13 do 18 lat. Do końca stycznia 2024 r. mają czas na napisanie bajki dla najmłodszych i przesłanie zgłoszenia do Książnicy. Utwory nie powinny być dłuższe niż 8000 znaków ze spacjami. Prace trzeba wysłać e-mailem na adres: k.mierzynski@ksiaznicastargardzka.pl. Szczegółowe zasady konkursu i karta zgłoszenia są do pobrania z załączników poniżej. W razie dodatkowych pytań można również zadzwonić – tel. 91 578 82 46.

Motywem przewodnim każdej bajki powinny być gryfy. Można nawiązać do już istniejących legend. Ważne, żeby wszystkie prace były historiami oryginalnymi, niepublikowanymi nigdzie wcześniej – ani w całości, ani we fragmentach. Nie mogą również być zgłoszone do innych konkursów. Każdą bajkę oceni komisja, która weźmie pod uwagę m.in. zgodność z tematem, ale także walory językowe i poprawność ortograficzną. Autorów najciekawszych „Historycznych opowieści gryfikowej treści” poznamy w marcu 2024 r.

Historyczne opowieści gryfikowej treści – regulamin konkursu

Historyczne opowieści gryfikowej treści – karta zgłoszenia