Aktualności: Kultura

Orkiestra w plenerze

14 sierpnia 2023

Tej grupy nie trzeba było przedstawiać stargardzianom – w końcu grają u nas od ponad 75 lat. Orkiestra Big Band wystąpiła w Teatrze Letnim podczas kolejnej odsłony Coolturalnych Wakacji. Muzyków poprowadził dyrygent Mirosław Wesołowski.

Big Band zaprezentował jazzowe i swingowe standardy, wypełniając dźwiękami cały Teatr Letni. Wraz z orkiestrą wystąpili soliści – Anna Zięba i Artur Słowik. Prawdziwa letnia pogoda i gwarancja świetnej muzyki na żywo zachęciły stargardzian do spędzenia wieczoru w plenerze. Występy grupy z Domu Kultury Kolejarza zawsze cieszą się zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Wielu z nich wręcz nie wyobraża sobie niektórych miejskich imprez bez obecności orkiestry.

Big Band powstał w 1946 r. w DKK, gdzie działa do dzisiaj. Muzycy mają na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, które zdobywają na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach. Doskonale znani są również w Stargardzie, gdzie od wielu lat biorą udział w kształtowaniu życia kulturalnego miasta. Big Band angażuje się też w różne działania społeczne – orkiestra co roku towarzyszy uczestnikom Wojewódzkich Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych podczas ceremonii otwarcia. Muzycy od lat prowadzą też barwną paradę z okazji Dni Seniora.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański