Strona głównaWpisyDziałania społeczneOrkiestra zagra online

Aktualności: Działania społeczne

Orkiestra zagra online

29 stycznia 2021

Tegoroczny 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie nieco inny niż zwykle. Stargard jak zawsze gra z Orkiestrą – tym razem online. Będą licytacje, występy artystyczne, a także czek od mieszkańców, który przekaże prezydent Rafał Zając. Początek w niedzielę (31.01.) o 17:00 na facebookowym profilu Stargardzkiego Centrum Kultury.

W planach są licytacje na żywo, ale warto wcześniej zajrzeć na aukcje prowadzone już teraz. Wystarczy kliknąć tutaj. Nietypowy wirtualny finał WOŚP w naszym mieście uświetni występ lokalnych artystów – Łukasza Brodowskiego i Nailah Vitha oraz zespołów: Out of Mind i Aveira. Około 19:00 do transmisji dołączy prezydent Rafał Zając, który przekaże czek. Prezydent oddał również na licytację wyjątkową rzecz – żaglowiec ze srebra i bursztynu wraz z kompasem.

Stargardzianie wspierają też WOŚP na sportowo. 5 Bieg dla Orkiestry – indywidualnie odbędzie się w niedzielę (31.01.) między 10:00 a 16:00. W tym czasie wystarczy pokonać dowolny dystans w okolicy Parku Chrobrego i Starego Miasta. Aby dołączyć do wydarzenia, trzeba wrzucić do puszki WOŚP minimum 25 zł. Każdy uczestnik biegu, który potwierdzi swój udział (np. robiąc zdjęcia z trasy) i zgłosi się do organizatora, otrzyma numer startowy, serduszko WOŚP oraz pamiątkowy medal. Szczegóły tutaj.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wyposażenie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.