Aktualności: Sprawy urzędowe

OSiR – remont zgodnie z planem

8 maja 2020

W budynku pływalni przy ul. Szczecińskiej 35 praca wre. Mimo epidemii koronawirusa remont idzie zgodnie z planem. Obiekt zmienia się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Widać już wieżę, w której zamontowana zostanie zjeżdżalnia. Kształtu nabierają też baseny.

Jeden z zewnętrznych pawilonów ma już efektowną, szklaną fasadę. Na zewnątrz trwają także prace renowacyjne zabytkowego fresku – mocno rozpoznawalnego elementu budynku pływalni. Mural zostanie odnowiony i zakonserwowany. Po drugiej stronie, tuż obok szklanej fasady, wykonano stalową wieżę zjeżdżalni. To nowoczesne elementy, które zostały wkomponowane w klasyczną bryłę głównego budynku.

Dużo dzieje się także w środku. Ściany pokryto tynkiem, położono również gładź. Nadal montowane są elementy niecki basenów – rekreacyjnego oraz dla dzieci. Wykonano też schody. Remont przeszła trafostacja. W pomieszczeniach pojawiła się również instalacja, która umożliwi późniejszy montaż klimatyzacji. Jednocześnie w obiekcie wykonano także instalację sanitarną i elektryczną. Szczegółowy spis wszystkich bieżących prac można znaleźć na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Remont pływalni OSiR potrwa do przełomu roku 2020/2021. Koszt inwestycji to ponad 39 000 000 zł. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Zdjęcia: OSiR w Stargardzie