Aktualności: Sport

OSiR: siłownia i fitness wracają

17 maja 2019

Dobra wiadomość dla fanów sportu i aktywności fizycznej. Ruszyły zajęcia fitness, które na czas remontu obiektu przy ul. Szczecińskiej 35 przeniesiono do hali OSiR. Dla chętnych udostępniono też siłownię. Można już kupować karnety na zajęcia grupowe i trening personalny.

Ćwiczenia odbywają się w hali przy ul. Pierwszej Brygady. Na miejscu jest dostępna szatnia wraz z natryskami. Karnety można kupować od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-9:00 i 15:30-19:30. Punkt sprzedaży znajduje się obok wejścia na siłownię, tuż pod starą trybuną. Aktualnie odbywają się zajęcia fitness, a od 20.05. (poniedziałek) w hali rusza siłownia i treningi personalne.

W przyszłym tygodniu wykonawca rozpocznie prace budowlane na pływalni. Z tego powodu obiekt został zamknięty. Ośrodek Sportu i Rekreacji chciałby, żeby już w lipcu można było korzystać z basenu w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Kuśnierzy 7. Rano i po południu mogłoby się tam odbywać zarówno wolne, jak i aktywne pływanie oraz aqua aerobic.

Szczegółowy harmonogram zajęć i więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu Ośrodka Sportu i Rekreacji i na stronie www.osir.stargard.pl.

Zdjęcie: Tadeusz SurmaJuż w sobotę (18.05.) rusza kolejna edycja ArtFestiwalu. Po raz trzeci artyści zaprezentują swoją twórczość w różnych dziedzinach sztuki. Przez cały weekend Stargard wypełnią wydarzenia kulturalne na najwyższym poziomie. Twórcy przygotowali niemal 90 propozycji – m.in. wystawy malarstwa, festiwal baniek, koncerty i spektakle.

Tegoroczna oferta jest bardzo zróżnicowana. Miłośników sztuki użytkowej zainteresuje wystawa stolarstwa artystycznego i witraży. Zaplanowano także pokazy mody. Ciekawą propozycją jest wystawa obrazów malowanych ogniem i degustacja herbaty. Najmłodsi z kolei chętnie pobawią się na festiwalu baniek mydlanych. Oczywiście nie zabraknie muzyki i śpiewu, które tradycyjnie rozbrzmiewać będą w różnych częściach miasta, m.in. na ul. S. Wyszyńskiego i na Rynku Staromiejskim.

ArtFestiwal to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. Jego ideą jest szeroka dostępność sztuki dla wszystkich. Artystów można spotkać wszędzie – w pracowniach rzemieślniczych, kościołach, galeriach sztuki, a także na ulicy. Wydarzenia są bezpłatne, a prezentowana sztuka jest pozbawiona ograniczeń, zarówno w formie, jak i treści. To znakomita okazja do poznania dzieł lokalnych twórców.

Opis wszystkich wydarzeń ArtFestiwalu można znaleźć tutaj. Cała rozpiska wraz z mapą znajduje się w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego.