Aktualności: Sprawy urzędowe

Ostatnia noc spisowa

29 września 2021

Tylko dziś (29.09.) i jutro (30.09.) można wypełnić swój obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Wiele osób zostawiło to na ostatnią chwilę, dlatego w czwartek (30.09.) w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) będzie można spisywać się do północy. Bez wychodzenia z domu do dyspozycji jest infolinia spisowa – tel. 22 279 99 99 oraz formularz online na stronie https://spis.gov.pl/.

W Urzędzie Miejskim są stanowiska do spisu przez internet. W środę (29.09.) stargardzianie mogą z niego korzystać do 18:00. Na miejscu dostaną też pomoc w wypełnieniu formularza. Dodatkowo już w czwartek (30.09.) otwieramy urząd od 8:00 do 24:00. To ostatnia szansa na udział w NSPLiM. Rachmistrze i pracownicy Gminnego Biura Spisowego zapowiedzieli, że spiszą każdego, kto przyjdzie do UM.

Nie trzeba się obawiać udziału w spisie. Nasze dane są bezpieczne – zarówno u rachmistrzów, jak i w formularzu internetowym. Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Osoby spisujące zadają tylko podstawowe pytania z NSP. Ich lista jest tutaj.